Télikert, Terasz Beépítéssel, Üveggel

Termékek   >   Külső Árnyékolók   >  Télikert

A télikert beépítése otthonában egész évben használható, hőszigetelt teret biztosít. Nyáron kiváló előtetőként szolgál, védelmet nyújtva a napfény és szél ellen, lehetővé téve a napozást a teraszon. Télen a melegből csodálhatja a hóesést, növelve ezzel otthona hasznos alapterületét. A növények több természetes fényt kapnak, és a kiváló hőszigetelő képességű nyílászáróknak köszönhetően energiatakarékos is.

Cégünk egyedi elképzelések alapján alakít ki télikerteket, javítva ezzel az irodák és éttermek atmoszféráját, rövidebb munkafolyamattal és garantált minőségű, saját gyártású nyílászárókkal dolgozva.

Télikertre Tervezve

Profilrendszereink télikertekhez vannak tervezve, lehetővé téve bármilyen formaválasztást.

2 + 2 Év Garancia

Integrált ereszcsatornás oszlopok biztosítják a tető merevítését és az esővíz elvezetését.

Rövid Szállítási Idő

Integrált ereszcsatornás oszlopok biztosítják a tető merevítését és az esővíz elvezetését.

Sokszínű Színválaszték

A szerkezetek színei választhatók az Alapszínek és RAL skála, valamint 40 féle famintázat közül.

Miért Exkluzív?

Kifinomult formatervezésű, rendkívül szép és igen sokféle eleméből szinte bármilyen stílusú télikert kialakítható, legyen az modern, klasszikus formavilágú, egyszerű vagy díszes.

Személyre szabott kiszolgálás, innovatív kivitelezés minőségi anyagokkal, garanciavállalás: hosszú élettartamú, álomszép télikert az Ön igényei szerint. Akár kész tervekkel jön hozzánk, akár ránk bízza a leendő télikert megtervezését is, biztos lehet benne, hogy szakértelmet és minőséget kap a pénzéért.

Milyen Előnyökkel Jár?

  • Az időjárási tényezőktől védett, világos és dekoratív helyiséget kapunk.

  • Elhelyezhetők, átteleltethetők benne a kényesebb növények is.

  • Bővíti a lakóteret, kialakítható benne akár az ebédlő, vagy elhelyezhető egy ülőgarnitúra, de akár dolgozószobaként is funkcionálhat

  • Költségkímélőbb, hiszen nem önálló épület, hanem a házhoz csatlakozik

  • Az üvegházhatás révén akár csökkenhet a téli fűtésköltség is

A Télikert Kialakítása a Növények Szempontjából

A télikert optimális hely a növények számára, azonban pár szabályt érdemes betartani. Bármilyen legyen is a télikert típusa, a növények elegendő fényt fognak kapni benne a nagy üvegfelületeknek köszönhetően.

Azonban fontos tudni, hogy a tető üvege – a kötelező előírásoknak megfelelően – ragasztott biztonsági üveg, amely biztonsági fóliával van ellátva. Ez a réteg a növények fotoszintéziséhez szükséges fénysugarakat nem engedi át! Tehát a növények szempontjából marad a télikert oldalfalain át érkező fény, de ez is bőven elegendő a fejlődésükhöz.

Tippek a Télikerti Munkához

  • Nappali bővítés: Bővítse ki nappaliját egy világos, dekoratív üvegezett résszel, ahol elhelyezheti dísznövényeit, virágait, az ebédlőasztalt, az ülőgarnitúrát, vagy bármi mást, aminek eddig nem talált megfelelő helyet otthonában!

  • Dolgozóhelyiség átalakítás: Változtassa át műtermét vagy dolgozószobáját életteli, napfényes helyiséggé, ahol jó hangulatban, energikusabban dolgozhat!

  • Terasz beépítés: Ha a terasza se télen, se nyáron nem használható túl jól a hideg /meleg miatt, alakíttassa át lakótérré! A terasz beépítés révén egy jól tervezett szellőzésű, megfelelően árnyékolt, négy évszakos új szobát nyer vele!

  • Medencefedés: Sajnálatos módon nem mediterrán az éghajlatunk, de Ön szeretné a medence vagy a jakuzzi örömeit egész évben élvezni? A télikert kitűnő megoldást kínál erre a problémára.

  • Üzletrész bővítés: A télikert ideális kiegészítésként szolgálhat egy étterem vagy kávézó számára is. Toló- vagy harmonikaszerkezetű oldalfalú kivitel ajánlott, ami nyáron nyitható. Igény esetén a mobil tető is megoldható motorosan elhúzható, kétrétegű ponyva alkalmazásával, de inkább a fix tetőszerkezetet javasoljuk.

A Télikert Fűtése

Az álló levegő nedvesség megtartó képessége sokkal kisebb, mint az azonos hőfokú mozgó levegőé, így nagyobb mennyiségű
pára csapódik le belőle a télikert üvegein és profiljain

A padlófűtés nem elégséges sem a kellő mértékű hőleadáshoz, sem a szükséges hőáramlás létrehozásához. A meleg a padló közelében megreked, hőérzetünk így sokkal rosszabb, mintha a felszálló meleg levegő érne a bőrünkhöz. Radiátor vagy hő-légbefúvó alkalmazása javasolt, de jó hőérzetet biztosít a hősugárzó is, ami egy adott méretű körben koncentráltan fejti ki melegítő hatását.

A fűtéstervezést javasolt gépész szakemberre bízni, aki az üvegszerkezet általunk megadott hőtechnikai paraméterei, a lakóépület meglévő fűtési rendszere, az épület tájolása és várható funkciói, továbbá az épület mérete alapján ki tudja választani az ideális fűtéstípust és azt a szükséges hőmennyiségre méretezni.

Szellőztetés

A télikert tervezésekor az egyik leglényegesebb pont a nyílászárók száma és megfelelő elhelyezése. Egyrészt közlekedési szempontból, másrészt a minél nagyobb nyithatóság érdekében – a legnagyobb nyári hőségben ugyanis megfelelő szellőzés, légmozgás nélkül a meleg levegőjű, zárt tér nem igazán kellemes…

A sok nyílászáró költségesebb, ugyanakkor más területen behozza az árát, hiszen ez a légkondicionálás egyik legolcsóbban kivitelezhető módja (értelemszerűen, bizonyos korlátozásokkal). Ha minden nyitva van, nincs is szükség külön szellőztetőre, mivel gyakorlatilag csak egy tető van felettünk, de a szabadban vagyunk.

Ez az ideális forma, az ilyen típusú télikert működik legjobban légkondicionálás és árnyékolás nélkül.

Egy másik hatékony megoldás lehet, ha a télikert (lehetőség szerint minél nagyobb méretű) nyílászáróit szellőzési szempontból „okosan” helyezzük el; pl. az átellenes sarkakon, a legalacsonyabb és legmagasabb pontokon (tetőablak)…

Ez kiegészülhet az épület mérete alapján kalkulált darabszámú sávszellőző, amelyeket a szerkezetekben az üvegek alatti és feletti sávokban helyezünk el.

Egy jakuzzis, medencés télikert esetében a vízfelületet ajánlott letakarni használat után, hogy csökkentsük a természetes (nagy mértékű) párolgást. Az ilyen télikerteknél a gépész tervező feladata a megfelelően méretezett párátlanító /szellőztető berendezés betervezése.

Üvegházhatás Csökkentése

Az üvegházhatás amiatt alakul ki, hogy az üvegen áthaladó fénysugarak elnyelődnek és hővé alakulnak a levegő részecskéin és a benn levő tárgyakon. A keletkezett hőnek csupán kis százaléka képes távozni ugyanezeken az üvegfelületeken keresztül, ezért a télikert felmelegszik.

Télen a kevesebb napsütés és az alacsonyabb külső hőmérséklet miatt a hőleadás intenzívebb, így kialakulhat egy olyan egyensúly, aminél minimális fűtéssel is kellemes klímájú a helyiség. Ez az időszak (a hűvösebb őszi és tavaszi hónapokkal együtt) a télikert legjobban kihasználható időszaka. Elnevezése – télikert – is ebből adódik.

A télikertek esetében a nyár az az évszak, amit jól kell kezelni. Ebben segít a megfelelő üvegtípus, és/vagy a megfelelő árnyékolás alkalmazása.

Hangszigetelés

A télikert hangszigetelése nagy mértékben függ a megfelelő üvegtípus kiválasztásától. A vastagabb üvegek, és a rétegek közötti nemesgáz-töltés, valamint az ablakszerkezetek típusa (vaskosabb, többkamrás profil) határozza meg a hangszigetelési képességet.

Toló-rendszerű helyett célszerű nyíló-rendszerű nyílászárókat választani, mivel ezeknél zárt állapotban a zárszerkezet által összepréselt profilok közötti gumitömítés hangszigetelési szempontból jobban zár, mint a toló szerkezetek kefés tömítései.

Ajánlott Szúnyogháló típusok

Az „összkomfortos télikerthez” a szúnyoghálók is hozzátartoznak. Egy kellemes nyári napon elképesztően sok bogár és lepke képes berepülni a télikertbe, ahol aztán csapdába esnek az üvegek mögött. Ha nem szeretnénk, hogy minden sarokban és zugban repkedjen vagy másszon valami, akkor a nyílászárókra szúnyogháló javasolt.

Ez legjobban a toló és a nyíló szerkezeteknél oldható meg. A tolóajtókra sínen tolható szúnyoghálós szárnyat is tudunk adni, ami nem csak a rovarokat „zsilipeli” ki a télikertből, hanem szükség esetén a kint élő macskákat és egyéb háziállatokat is.

A nyíló szárnyakra több megoldás is kínálkozik: a fix szúnyogháló olyan ablakokra ajánlott, amiken a későbbiekben nem akarunk majd kinyúlni vagy kiadni rajta valamit (pl. a télikert felső bukó ablakai). Nyíló ablakokra kerülhet rolós vagy pliszé szúnyogháló. A rolós típusnál egy rugó ereje húzza vissza a rovarhálót a tokba, így nagyobb felületeknél erősebben kell húzni, hogy bezárt állapotban rögzíthessük. A pliszé típus hálója harmonika-szerűen hajtogatott, két oldalt elhelyezett huzalokon mozog, bárhol megállítható. Kezelése könnyű. Mindkét szúnyogháló típus készülhet függőleges vagy vízszintes mozgatással is.

A harmonikaajtó típus az egyetlen olyan nyílászáró, amelyre nem tehető szúnyogháló. Azonban ennél a típusnál többnyire teljes oldalfalakat nyitunk ki, így inkább fedett teraszról, mintsem zárt télikertről van szó, ahol a szúnyoghálónak sincs jelentősége.

Tisztítás

A festett alumíniumprofilok karcmentesen tisztító mosószerrel, és nem karcoló szivaccsal, ronggyal tisztíthatók. A tető lemosásához egy hosszúnyelű, szivaccsal és lehúzó gumilappal is ellátott mosóeszközt ajánlunk (benzinkutaknál ilyet használnak autómosáshoz).

A mosáshoz használt meleg, mosószeres vizet érdemes vödörből, szivaccsal a tetőre és az oldalfalakra felvinni. Slag vagy nagynyomású vízsugár alkalmazását nem javasoljuk, mert a nem természetes irányból és erővel érkező víz megsértheti a tető vízszigetelését, vagy egyszerűen csak benyomjuk a vizet a gumik, tömítések alá, és így a beltérbe is bejuthat a víz. Ez természetes esetben még egy nagy viharban, erős zápornál sem fordulhat elő.

Kérjen Ajánlatot,
Kötöttségek Nélkül!

Neva-Tech Kft.

6771 Szeged, Makai út 204.